Barierki U11A szczeblinkowe

Bariera U11A spełnia funkcję balustrady. Stosuje się je głównie po to, aby zabezpieczyć pieszych przed upadkiem z wysokości. Ich zastosowanie zauważymy w miejscach, gdzie wysokość między podłożem a miejscem graniczącym z barierką wynosi powyżej połowy metra. W tym przypadku kolorystyka barierek zależna jest od lokalnego zarządu dróg.

Bariery U11A sprawdzają się doskonale w okolicach mostów, gdzie odgradzają krawędzie mostu od chodnika przeznaczonego do ruchu dla pieszych i rowerzystów. Istnieje jednak wiele innych miejsc, w których zabezpieczają ludzi przed upadkiem. Bariery pełniące funkcję balustrady mogą być też zamiennikiem dla barierek typu U-12a. Wypełnione szczeblami balustrady bardzo często wykorzystuje się na placach budowy lub w okolicy obiektów elektrycznych. Pełnią wówczas funkcję odgradzającą i ochronną.

Kategorie barierek U11A:

Bariera U11A – pełna oferta:

Barierki U11a szczeblinkowe

Wykorzystywana jest przede wszystkim jako element zapewniający bezpieczeństwo w codziennym ruchu na drodze. Odgradza wszelkie wzniesienia i tym samym komunikuje pieszym, aby zachowali ostrożność. Ten typ barierek jest jednak niezwykle wszechstronny. Pomimo tego, że ich głównym zadaniem jest ochrona przed upadkiem, są też chętnie wykorzystywane w innych miejscach, które mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia przechodzących nieopodal ludzi. Umożliwiają odgrodzenie mostów, wiaduktów, nasypów skalnych lub piaskowych, a nawet zabezpieczenie pochyłej ulicy. Balustrady te mają minimalną wysokość 1,1 metra. W okolicach przystanków tramwajowych i torów stosuje się modele o wysokości około 1,3 metra. Rozstawienie szczebli wypełniających balustrady U-11a ma za zadanie zabezpieczyć obszar pomiędzy barierkami. Szczebelki rozstawione co 14 centymetrów chronią przed upadkiem niewielkie zwierzęta, jak i dzieci, które mogłyby spróbować przecisnąć się przez barierki.

Nasza firma ma przyjemność zaprezentować do Państwa dyspozycji model barierek 11-Ua w szerokiej gamie wariantów. Różnią się one od siebie wysokością, szerokością i grubością szczeblinek. Metalowa powierzchnia jest pomalowana na dowolny kolor dostępny w palecie RAL. Barierki montowane są na dwa sposoby. Jednym z nich jest trwałe zabetonowanie bariery. Drugim sposobem montażu jest przykręcenie stabilizujących kołków do podłoża.

Przykładowe rodzaje barierek dostępne w naszej ofercie:

  • Barierka typu lubelskiego o długości 2 metrów i wysokości 1,6 metra, wypełnienie 20 x 4 mm
  • Bariera z wypełnieniem szczeblinowym o średnicy rur 48,3 mm lub 60,3 mm, długość 2,4 metra, wysokość 1,6 metra, wypełnienie barierki wynosi 20 x 1,5 mm
  • Bariera z wypełnieniem szczeblinowym, długość 1,5 metra, wysokość 1,6 metra, wypełnienie typu pręt 16 mm
  • Barierka z wypełnienie szczeblinowym, długość 2 metry, wysokość, 1,6 metra, wypełnienie typu rura, 26,9 x 2 mm